Гортензія великолистна та догляд за нею.
Ще один вид гортензії. Красиво квітучий чагарник до 1м заввишки. Кущ покривається величезними шапками квітів. Цвіте з червня до вересня. Дуже ошатно виглядає восени, квіти червоніють. І зовсім цікаво виглядають РЕМОНТАНТНІ сорти, у яких серед квіток з осіннім забарвленням зустрічаються квітки з літнім початковим-рожевим або блакитним. які розцвіли пізніше на ремонтантних пагонах і ще не встигли прийняти осіннє забарвлення. Так само квіти добре стоять у букетах і довгий час зберігають колір та форму. Цей чагарник гармонійно виглядає з будь-якими рослинами, у солітерних посадках.
Гортензія — невибаглива, але вологолюбна рослина. Віддає перевагу пухким, багатим гумусом грунтам. Особливістю цих рослин є те, що вони не переносять вапняних ґрунтів та нестачі заліза.
Крупнолисті гортензії треба садити так, щоб їх освітлювало лише ранкове та вечірнє сонце. На прямому полуденному сонці листя і квіти зникають, увечері при зниженні температури листя відновлює тургор, а квіти можуть не відновитися. Якщо ви саджаєте в садок гортензію, вирощену в горщику, то при посадці необхідно зробити наступне:
— молодим корінням якнайшвидше прорости в садовий грунт, тому необхідно заповнити посадкову яму органічною сумішшю торфу, перегною, хвойного опаду і садової землі. Можна використовувати покупний ґрунт. Для рожевих та червоних квіток PH земляної суміші має бути 6.0-6.2, для блакитних та синіх та фіолетових 5.2-5.5. Пізніше змінити кислотність ґрунту під гортензією буває важко. Слід пам’ятати, що червоні та рожеві гортензії в кислому ґрунті будуть розквітати відповідно темно-рожевими та рожево-бузковими квітками і можуть не досягти чисто-червоного та чисто-рожевого кольорів. Спекотна погода також не сприяє прояву червоного кольору у гортензії. Крупнолиста гортензія з білими квітками колір не змінює (квітки можуть порозовітіти тільки восени);
— Перед посадкою рослину з грудкою землі помістити у воду, потім вийняти і дуже акуратно, не травмуючи молоді коріння, розправити якнайбільше коріння, що завило навколо кома землі.
При поливі необхідно пам’ятати, що гортензію в саду треба проливати так, щоб вологим був не тільки грунт навколо рослини, а й кому землі, в якій зростала гортензія в горщику і де поки що знаходиться її основна коренева система. Інакше цей ком землі, що за складом відрізняється від приготовленої вами посадкової суміші, так і стоятиме в ямі сухим. Необхідно постійно тримати ґрунт під рослиною і навколо куща вологим, мульчуючи хвойним опадом або корою, тирсою.
Щоб гортензії залишалися з первісним рожевим або червоним забарвленням, ПОТРІБНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ПІДБОРЕННЯ З ВИСОКИМ ЗМІСТ ФОСФОРУ( NPK=10:40:10). Блакитні, сині та фіолетові гортензії удобрюють добривом з малим вмістом фосфору (NPK=25:5:30). При поливі використовують розчин сульфату алюмінію (1 ст. ложка на 1 л води) для підкислення ґрунту. У середині серпня підживлення припиняють, а полив скорочують до мінімуму, що знижує вегетативний ріст і сприяє утворенню квіткових бруньок, які при правильному укритті успішно перезимовують і вже в квітні-травні радують рясним цвітінням.
Leave Your Comment